مراحل ترخیص و استعلام خودرو توقیفی در پارکینگ راهور

اگر برای بار اول است که خودروی شما توسط نیروی انتظامی به پارکینگ خلافی منتقل شده، بهتر است کمی وقت گذاشته ومراحل ترخیص خودرو توقیفی وترخیص خودرو تصادفیرا مطالعه کنید تا حداقل کمتر دچار دردسر و تلف شدن زمان شوید. جدای از اینکه انتقال خودرو به پارکینگ توسط جرثقیل های نیروی انتظامی همیشه دارای احتمال آسیب رسیدن به بدنه خودرو و سیستم تعلیق است، بیشتر ناراحتی مالکان، روند خارج کردن ازسامانه پارکینگ ناجا و پرداخت جریمه خلافیاست.

در این مقاله فرآیند خارج کردن خودرو استعلام خلافی خودرو از پارکینگ و کارهایی که باید قبل و بعد از آن را انجام دهید شرح خواهیم داد. البته علاوه بر پارک در محل های ممنوع دلایل دیگر همچون تخلفات رانندگی سنگین همانند سرعت بیش از حد مجاز، همراه نداشتن مدارک اصلی ماشین و گواهینامه، تصادف وعدمپخلافی ماشین و یا موتور سیکلیت . نیز می تواند موجب توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ راهور گردد. در هر حال برای استعلام خودرو و خارج کردن خودرو توقیف شده از پارکنیگ با کمترین دردسر حتما کارهای زیر را انجام دهید.

پارکینگ راهور ناجا

برای استعلام خودرو توقیفی تماس با پلیس ۱۱۰ و راهور برای اطمینان از انتقال به پارکینگ و همچنین پرسیدن نام و آدرس پارکینگی که خودرو به آن منتقل شدهآماده کردن مدارک ماشین شامل کارت ماشین، برگ سبز خودرو و بیمه نامه خودرو همراه با کپی آماده کردن مدارک شخصی شامل کارت ملی، شناسنامه و گواهینامه همراه با کپی بررسی واطمینان از پرداخت جریمه های رانندگی و آگاه بودن از ریز خلافی خودرو و چاپ قبض جریمه خلافی ماشین اقدام به ترخیض خودرو نماید.

 • بررسی و اطمینان از پرداخت عوارض شهرداری خودرو
 • تهیه وکالت نامه از مالک خودرو توقیفی در صورتی که خودرو به نام شما نیست (برای مثال خودرو به نام همسر شماست)
 • مراجعه به پارکینگی که خودرو به آن منتقل شده و گرفتن برگه توقیف خودرو و برگه جریمه که معمولا به آن پیوست می شود.
 • مراجعه به ستاد ترخیص راهور مربوطه در شهر
 • پرداخت هزینه های مربوطه شامل هزینه جرثقیل و . در ستاد ترخیص
 • اخذ مجوز ترخیص خودرو توقیفی
 • مراجعه به پارکنیگ برای تحویل ماشین توقیفی
 • کنترل بدنه و سیستم تعلیق خودرو و اطمینان از آسیب ندیدن آن
 • همراه داشتن بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو

ترخیص و استعلام پارکینگ از پلیس 110

خونسردی خود را حفظ کنید، عصبانی نشوید و با ۱۱۰ تماس بگیرید تا هم استعلام توقیف خودرو و هم آدرس پارکینگ خودرو توقیفی را پیدا کنید.

همیشه لحظه ای که به محل پارک خودرو توقیفی می روید و متوجه می شوید که خودروتان سر جایش نیست، یکی از سخت ترین زمان هاست. در لحظه اول نگران می شوید که خودروی شما یده شده و بعد که کمی اطراف را بررسی می کنید و چشمتان به تابلوی پارک ممنوع می افتد حدس میزنید که دست پلیس در کار است. برای اطلاع از جابه جایی اتوموبیل به پارکینگ پلیس بهترین کار این است که با ۱۱۰ تماس بگیرید و مطمئن شوید که خودرو به سرقت رفته یا توسط پلیس به پارکینگ منتقل شده. در صورتی که خودرو توقیف شده و به پارکینگ راهور منتقل شده بود، نام و آدرس پارکینگ را از اپراتور ۱۱۰ بپرسید. تنها راه استعلام پارکینگ راهور این می باشد.

آماده کردن مدارک خلافی ماشین توقیفی و مراجعه به پارکینگ راهور 120

پارکینگ های راهنمایی رانندگی و همچنین ستادهای ترخیص خلافی خودرو از ساعت ۷ صبح شروع به کار می کنند. برای اینکه کمتر وقتتان تلف شود و همچنین کمتر هزینه پارک در پارکینگ دهید، بهترین کار این است که فردای همان روز توقیف خودرو کار ترخیص خودرو را شروع کنید. ابتدا مدارک شخصی و مدارک خودرو را آماده کنید و از آن ها یک نسخه کپی تهیه کنید. مهمترین مساله در آماده کردن این مدارک این است که برای ترخیص خودرو حضور خود مالک ضروری است و در صورتی که مالک نمی تواند به صورت حضوری به ستاد ترخیص خودرو توقیفی مراجعه کند، حتما باید وکالت نامه به یک فرد دیگر برای این کار اعطا کند. مدارک زیر برای ترخیص لازم است و حتما اصل و کپی آن را باید آماده کنید.

 • شناسنامه مالک خودرو
 • کارت ملی مالک ماشین
 • گواهینامه
 • کارت ملی وکیل (درصورتی که شخصی که ستاد ترخیص مراجعه می کند مالک نیست و وکالت نامه دارد)
 • کارت ماشین توقیفی یا موتور سیکلت خاطی
 • برگ سبز ماشین توقیفی
 • بیمه نامه خودرو توقیفی

علاوه بر مدارک بالا لازم است تا با مراجعه به پارکینگ، برگه مربوط به توقیف خودرو و برگه جریمه که همراه با آن است را نیز دریافت کنید. به هنگام دریافت این برگه ها از متصدی پارکینگ سوال کنید به کدام اداره ترخیص باید مراجعه کنید. البته در شهرستان ها معمولا اداره های ترخیص در خود ساختمان مرکزی پلیس راهور قرار دارد اما در شهرهای بزرگ همچون تهران چند اداره ترخیص وجود دارد.

استعلام خلافی قبضینو

استعلام خلافی و جریمه رانندگی و واریز خلافی خودرو توقیفی

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ترخیص خودرو تهیه تاییدهعدم خلافیاست. برای این کار قبل از مراجعه به اداره ترخیص با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 اقدام به تهیه لیست خلافی ماشین کنید. هزینه پارکینگ ماشین توقیفی هم به پای شما است. اگر دارای خلافی بودید حتما باید اقدام به پرداخت خلافی خودرو کنید. به صورت اینترنتی می توانید از سامانهپرداخت خلافی رانندگیاستفاده نماید یا به شعب بانک ملی مراجعه کنید. بعد از پرداخت لیست خلافی ماشین و یا اگر خلافی نداشتید از آن برگه نیز یک کپی تهیه کنید.

خودرو توقیفی

تسویه عوارض شهرداری خودرو جهت ترخیض ماشین تصادفی

علاوه بر تسویه خلافی خودرو و موتور سیکلت و جریمه رانندگی، باید عوارض مربوط به شهرداری خودرو را نیز پرداخت کنید. برای این کار می توانید به سایت www.cartax.ir مراجعه کنید.

مراجعه به اداره ترخیص خودرو خلافی

با همراه داشتن اصل و کپی مدارک می توانید به اداره ترخیص ومربوطه مراجعه کنید. در اداره ترخیص ابتدا یک برگه ترخیص به شما داده می شود تا اقدام به پر کردن آن بکنید. بعد از آن کلیه مراحل توسط اپراتور ها و کارکنان اداره ترخیص به شما شرح داده می شود. در نهایت در صورتی که مدارک مشکل نداشته باشند، با دریافت هزینه جرثقیل و پارکینگ نامه ترخصی صادر می گردد.

پارکینگ راهور و استعلام خلافی

مراجعه به پارکینگ نیروی انتظامی برای تحویل گرفتن ماشین توقیف شده

با برگه ترخیص خلافی گرفته شده از اداره ترخص خودرو ، به پارکینگ نیروی انتظامی که خودرو در آن توقیف شده مراجعه کنید و خودرو خود را ترخیص نماید. حتما بدنه خودرو ترخیصی و سیستم تعلیق آن را کنترل کنید تا در حین انتقال خودرو به پارکینگ مشکل و آسیبی به آن وارد نشده باشد.در ضمن پس از ترخیض خودرو خود در همان روز دو باره در مکان های پارک ممنوع قرار ندهید. زیرا ممکن است در یک روز یک خودرو به دلیل عدم رعایت قوانین رانندگی چندین بار توقیف نمایند.

شاید یکی از دلایل توقیف ماشین شما جریمه بالای یک میلیون ریالی می باشد.

لازم به ذکر است که اگر مبلغ جریمه رانندگی شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد، امکان توقیف خودرو شما توسط مامورین راهنمایی و رانندگی راهور وجود دارد. لذا همیشه اقدام به استعلام جریمه خودرو خود نماید. برای پرداخت قبض جریمه رانندگی میتوانید از سامانه پرداخت قبضینو استفاده کنید.

برای اطلاع از انتقال اتومبیل به پارکینگ پلیس راهو و استعلام خودرو توقیفی از طریق اس ام اس، اعداد شماره پلاک خودرو را به شماره ۳۰۰۰۵۳۵۳ ارسال کنید. برای نمونه شماره پلاک |ایران۲۲|۶۷۸ ج۱۷| را باید به این شکل بفرستید : ۱۷۶۷۸۲۲

در بعضی از تبلیغات غیر قانونی مدعی می شوند که میتواند مبلغ جریمه شما را پاک کنند. این افراد سود جو و با اغفال مردم سعی در ی دارند. هرگز از راه های غیر قانونی برای تصفیه خلافی رانندگی خود اقدام ننماید. در صورت مشخص شدن این جرم، پیگرد قانونی دارد.

استعلام خودرو توقیفی

به وبلاگ خود خوش امدید

خودرو ,پارکینگ ,ترخیص ,خلافی ,توقیفی ,مراجعه ,به پارکینگ ,خودرو توقیفی ,خودرو و ,مراجعه به ,خودرو به ,استعلام خودرو توقیفی ,ترخیص خودرو توقیفی ,لیست خلافی ماشین ,پارکینگ نیروی انتظامی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

china authentic wholesale jerseys & free shipping ciralhecon famism fontbooksrelo پرشین موزیکا باشگاه بسکتبال صنایع ماشین سازی رویال تراش آمل William's style emampl persrohyla